Eesti Noorte GP 6. etapp

Laupäeval 14. aprillil toimus Tartus Ülikooli spordihoones noorte GP sarja kuues ja selle hooaja viimane osavõistlus.

Kokku asus võistlustulle 171 noormängijat Eestist ja Lätist. Meilt oli lapsi osalemas 14 last. Kõik lapsed olid tublid ja võitlesid vapralt.
Parimateks tulemusteks võib lugeda alljärgnevaid :
U 11 – poisid Oliver Puhtla 4. koht
U 11 – tüdrukud Diana Baranova 2. koht
U 11 – tüdrukud Kertu Saksing 3. koht
U 13 – tüdrukute paarismäng Merilen Mäll ja Marleen Kade 3. – 4. koht
U 15 – tüdrukute üksikmäng Karmen Ilves 3. koht
U 17 – poiste üksikmäng Gregor Rämmal 1. koht
U 17 – poiste üksikmäng Mihkel Mart Liim 3.- 4. koht
U 17 – tüdrukute üksikmäng – Karoliine Inselberg 1. koht
U 17 – tüdrukute üksikmäng – Valeria Vassiljev 2. koht

Treener oli eriti rõõmus nende võitude pärast, kus vastaseks oli mängija, kellele tavaliselt oleme kaotanud. Isegi väiksed eneseületused annavad suure koguse enesekindlust juurde ning sillutavad teed suurte võitudeni.

Praeguse seisuga võib mõõdukalt rahul olla. Kümme noort on Eesti Noorte GP – esimese nelja hulgas. Oskar Laanes, Marri Lankov on veel nii noored, et nende suured teod tulevad aasta – paari pärast. Tugeva arengu on teinud Andra Mai Hoop, kes konkurentidega võrreldes alustas hiljem sulgpalli mängimist. Natukene läheb veel tulemusteni jõudmiseni aega.

Markus Saarepuul polnud loosiõnne ja pidi kohe alagrupis võtma vastu kaotuse trennikaaslaselt hilisemalt vanuseklassi võitjalt. Treeninggruppides on veel palju mängijaid kellest sulgpalliüldsus veel midagi ei tea ja kes tutvustavad ennast laiemale publikule mõne aasta jooksul.

Õnneks on treeneril palju mõtteid kuidas aidata mängijaid veel paremale tasemele.Edu meile sellel raske ja konarlikul teel.

Järgmised võistlused on täiskasvanute GP ja Paarissuled Tartus ning kevadises Siguldas ootab 4 – 6 mail meid rahvusvaheline noorteturniir.

 

Ikewald Sarapuu