Noorte GP esimene etapp Pärnus

Möödunud nädalavahetusel toimus Pärnus selle hooaja esimene Eesti Noorte GP etapp. Suvel olid kõik lapsed tublilt trenni teinud ning nüüd oli võimalik ennast võrrelda teiste eakaaslastega.

Kõige nooremas, U-9 vanuseklassis, oli tubli Oliver Puhtla kes saavutas tubli kolmanda koha. Tüdrukute U-11 vanuseklassis võitles väga vapralt Marri Lankov, kuid kahjuks oli hiljuti põetud viirushaigus mänguvormile oma jälje jätnud ning veerandfinaalis jäi Marri alla Roosi Uusenile, lõpptulemuseks 5 – 8. koht.

U-13 vanuses jagasid Diana Baranova ja Kertu Saksing 4.-6. kohta. Eriti tuleb kiita Kertut, kes heitles Emilia Sapovalova vastu ennastsalgavalt kolm pikka ja pingelist geimi ning jäi kolmandas geimis napilt alla 19-21.

U-13 poiste paarismängus jäid Kert Veri ja Eerik Georg Nõmme jagama 3.-4. kohta.

U-17 tüdrukute üksikmängus oli Karoliine Inselberg 3.-4., samal kohal oldi ka paarismängus koos Karmen Ilvesega. Tüdrukud mängisid ilusa kolmegeimilise mängu hilisemate võitjate Arta Priedniece – Amanda Azarova vastu. Kolmas geim kaotati 22:24. Andra Mai hoop koos Krisliin Rohtlaga olid samuti 3.-4.

Poiste U-17 paarismängus said Markus Saarepuu ja Kistjan Orriniga hõbemedali, Mihkel Mart Liim koos Gregor Rämmaliga jagasid kohta 3.-4.

U-19 segapaarismängus said Karoliine Inselberg ja Gregor Rämmal hõbemedali.

Hooaja esimesele etapile, läks kõige suurema õhinaga vastu treener. Eesmärgiks oli seatud võita neid, kellele siiani kaotatud on. Selleks oli suvel tehtud iga nädal kuus tundi trenni, Pärnusse sõiduks ärgati vara ja õhinaga. Nagu ikka, olid lapsed kõik väga tublid, ollakse pildil, saadakse medaleid, aga üllatusvõite ei olnud. Nii mõnigi mängija, seisis väljakul reket all, jalad sirged nägu peas nagu tahaks samal ajal olla maal vanaema juures. Sellisel hetkel, tekib treeneril tunne, et aga mille pärast seda kõike teha. Loodetavasti, tuleb hooaja edenedes sellist tunnet järjest vähem tunda. Psühholoogilise külje pealt reserv tohutu, eriti treeneril.

 

Ikewald Sarapuu