Tartu linna lahtised noorte meistrivõistlused sulgpallis

Hooaja viimase võistlusena toimusid Tartus A. Le Coq spordihallis Tartu linna lahtised noorte meistrivõistlused. Vanuseklassis U-9 osalesid lapsed, kes olid sündinud 2008. aastal ja nooremad. Parima tulemuse eest hoolitses Oliver Puhtla kes jõudis poiste konkurentsis finaali, kus kahjuks enam jõudu ei jagunud ja tuli leppida teise kohaga. Väga tubli saavutus! Kui tahtmist jätkub, ootab Oliveri sulgpallis ees suur tulevik.

Võistlesid veel Kert Kööbi, kes jäi jagama kohta 9.-16. ja Oskar Laanes, kes jagas kohti 19.-20. Tüdrukute sama vanuseklassi oli viies Marri Lankov, kes kaotas turniiri käigus vaid hilisematele finalistidele.

Tüdrukute vanuseklaasis U-11 oli Marleen Kade teine, finaalis tuli vastu võtta kaotus selle aasta Eesti meistrilt – Heili Merisalult. Marleen on teinud viimasel ajal kena arenguhüppe ning on mentaalselt tugevamaks muutunud. Kolm aastat treeninguid on hakanud vilja kandma, kasuks on tulnud ka kogemused mida on omandatud kahe aasta jooksul, võisteldes nii Eestis kui Lätis. Samas vanuseklassis olid Triinu Liis Kuriks ja Kertu Saksing 5.-8., Diana Baranova oli 9. ning Merilen Mäll ja Mariann Neemre 11.-12. Anete Puusepp jäi jagama 21.-24. kohta. Kokku oli selles vanuseklassis võistlustules 32 tüdrukut.
U-11 poiste seas võitis pronksmedali Kert Veri, Erik Georg Nõmme jäi jagama 7.-8. kohta. Rem Põder jagas kohti 9.-16.

U-13 tüdrukute 33 tüdruku seas võitles ennast finaali Mia Kask, kuid finaalis kahjuks ei sujunud mäng ning vastu tuli võtta kaotus selle vanuseklassi Eesti meistrilt Lis Berikult. U-15 poiste vanuseklassis tuli Tartumaa meistriks võimsat mängu näidanud Gregor Rämmal, kes ei loovutanud vastastele geimigi. U-15 tüdrukute vanuseklassis jäi Karoliine Inselberg alla Liisbet Sugasepale, kellega on sellel aastal peetud palju tasavägiseid mänge. Andra Mai Hoop jäi jagama 5.-8. kohta.

U-17 tüdrukute seas oli Valeria Vassiljev 5.-8. ja Liisbet Hellenurme 13.-16.

Selleks hooajaks said võistlused läbi ja kokkuvõtteks võib lühidalt öelda, et olime tublimad kui eelmisel aastal. Mänguoskus on paranenud, medalisaak oli rikkalikum kui eelmine hooaeg, aga eks süües kasvab isu ning järgmiseks hooajaks eesmärkide seadmisel me kindlasti tagasihoidlikud ei ole.

Erilist rõõmu valmistab 2005-2009 aastatel sündinud noormängijate esilekerkimine. Kert Veri, Erik Georg Nõmme, Marleen Kade, Diana Baranova, Kertu Saksing, Merilen Mäll, Oliver Puhtla ja kindlasti veel mõned, on mängijad, kes on tulevikus kõrgetel kohtadel Eesti võistlustel ja miks mitte ka väljaspool. Nende taseme tõusule annavad kindlasti hoogu juurde koos treenimine selliste heade sulgpalluritega nagu Karoliine Inselberg, Mia Kask ja Gregor Rämmal.

 

Ikewald Sarapuu